Apple iPhone CarPlay w pojazdach Mercedes-Benz

Do naszej oferty wprowadziliśmy usługę aktywacji funkcji Mercedes-Benz Apple CarPlay .

Co to takiego?

Wraz z technologicznym pędem, dostajemy do naszej dyspozycji coraz to bardziej zaawansowane rozwiązania. Do niedawna, funkcje wynikające z połączenia naszego telefonu z samochodem ograniczały się głównie do rozmów  oraz odtwarzania muzyki. Pomimo tego,że są one bardzo przydatne stanowią jedynie wierzchołek technologicznej góry lodowej.
Rozwinięciem tej idei jest rozwiązanie Mercedes-Benz Apple CarPlay – rozwiązanie stworzone przez producenta popularnych telefonów, dedykowane dla kierowców. Dzięki niemu, możemy korzystać z wybranych aplikacji Apple bezpośrednio z poziomu systemu multimedialnego w naszym aucie.

Kto może skorzystać z CarPlay?

Praktycznie każdy, kto posiada telefon Apple iPhone 5 lub nowszy. Tak! Nawet na 10-letnim telefonie będziesz mógł skorzystać z tego rozwiązania. Pewnym uproszczeniem będzie stwierdzenie:  Posiadasz telefon Apple iPhone? To rozwiązanie jest dla ciebie!

Po stronie auta sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana. Model auta nie ma większego znaczenia gdyż systemy multimedialne, które wspierają tę funkcję można było wybrać w każdym modelu z oferty Mercedes-Benz produkowanych od 2016 roku. Nie każdy jednak decyduje się na wybór odpowiedniego sprzętu lub uruchomienie tej dodatkowej funkcji podczas zakupu pojazdu.
W tej sytuacji naszym sprzymierzeńcem będzie system multimedialny produkowany przez firmę Panasonic, który obsługuje tę funkcję natomiast Melco Mitsubishi jest jej pozbawiony.

Nie jesteś pewien, który system posiadasz w swoim Mercedesie? Wystarczy, że prześlesz nam VIN pojazdu za pomocą formularza kontaktowego w zakładce kontakt. Sprawdzimy czy tę funkcję można uruchomić w twoim samochodzie.

Jakie korzyści daje CarPlay?

Alternatywne mapy
Jedną z popularniejszych funkcji jest możliwość uruchomienia innych map bezpośrednio na ekranie naszego systemu multimedialnego w samochodzie. Jest to bardzo dobra alternatywa dla fabrycznej nawigacji mercedesa. Nie musimy już montować dodatkowego uchwytu na telefon żeby widzieć mapę na jego ekranie. Wszystko wyświetli się na naszej wbudowanej, fabrycznej nawigacji.

Google Maps
Bardzo popularne rozwiązanie nawigacyjne, które w dużej mierze zawdzięcza swoją popularność dość szybkimi aktualizacjom stanów dróg oraz wbudowanej funkcji  przewidywania korków na trasie.

Automapa
Ukochana przez równie wielu jak znienawidzona jednak nie da się ukryć, że ten polski produkt pomaga nam w podróżowaniu  od blisko dwudziestu lat. Od samego początku, twórcy Automapy kładli duży nacisk na  aktualność naszych rodzimych dróg.

Tomtom Go
Jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek w świecie nawigacji, również ma swoją propozycje. Aplikacja Tomtom Go przenosi na nasz telefon wiele funkcji, które znamy z dedykowanych rozwiązań tego producenta. Mapy offline, informacje o korkach i radarach czy asystent pasa ruchu są dostępne w aplikacji.

Yanosik
Teoretycznie jest to również nawigacja jednak jej użytkownicy przeważnie decydują się na to oprogramowanie z innego powodu. Yanosik to przede wszystkim system wymiany informacji drogowych między kierowcami. Informuje m.in. o zagrożeniach, wypadkach, fotoradarach i kontrolach policji.

Nawigacja to nie wszystko

Mercedes-Benz Apple CarPlay pozwala również na uruchamianie na ekranie w samochodzie aplikacji muzycznych.  Jeżeli posiadamy jedną z popularnych usług muzycznych, całą nasza bibliotekę będziemy mogli przeglądać z poziomu ekranu w samochodzie.
Do wyboru dostępne są m.in. usługi Youtube Music, Apple music, Amazon music, Spotify, Tidal, Audible.

 

Tradycyjne funkcje

Oczywiście w dalszym ciągu do naszej dyspozycji  wciąż pozostaje podstawowa funkcja rozmów jednak została ona nieco rozszerzona. Na naszym ekranie w samochodzie dostępna jest funkcja Telefon wraz z dostępem do naszej książki telefonicznej. Nowością jest obsługa wiadomości zarówno z aplikacji sms jak i dodatkowych komunikatorów jak WhatsApp, Telegram czy Zoom.